منوی دسته بندی

موتور برق – خرید بهترین مدلهای موتور برق پرفروش و ارزان قیمت

یک موتور برق خوب و مناسب می تواند در مواقعی که شما به آن نیاز دارید با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی، برق را در دسترستان قرار دهد. وجود یک موتور برق یا ژنراتور زمانی که برق قطع می شود و یا در مواقع ضروری؛ اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند و ارزش آن چند برابر می شود. اگر قصد خرید یک موتور برق استاندارد را دارید در این بخش از دقیق شو همراه ما باشید تا اطلاعات و نکاتی که لازم است در هنگام خرید مدنظر قرار دهید را در اختیارتان قرار دهیم.

 

انواع مختلف موتور برق موجود در بازار

 • موتور برق بنزینی

موتور برق بنزینی بدلیل سهولت دسترسی به سوخت بنزین جزو پرمصرف ترین و پرطرفدارترین مدل این محصول می باشد. برای اینکه برق و انرژی الکتریکی را در اختیارمان قرار دهد نیاز به سوخت بنزین دارد.

 

بهترین مدلهای موتور برق+خریدآنلاین

 

در زمان استفاده از دستگاه «زمانی که روشن است» حتما آن را در فضای باز و یا نیمه باز که گردش هوا و تهویه مناسبی دارد قرار دهید. زیرا در هنگام مصرف بنزین جهت تولید برق، مونوکسید کربن تولید می کند و می تواند منجر به خفگی افراد در محیط های بسته شود.

 • موتور برق گازی

زمانی که گاز در دسترس باشد می توان گفت بهترین گزینه برای رسیدن به برق مورد نیاز، موتور برق های گازی است. اما معمولا زمانی که گاز در دسترس باشد برق هم در دسترس خواهد بود. شاید همین امر باعث شده موتور برق های بنزینی پرفروش تر از موتور برق های گازی باشند.

 • موتور برق «گازوئیلی»

مکانیسم و سازوکار موتور برق گازوئیلی به مانند موتور برق های بنزینی می باشد. با این تفاوت که برای تولید انرژی الکتریکی و برق به سوخت گازوئیل احتیاج دارد. اگر سوخت گازوئیل در دسترس باشد.

«در برخی از مشاغل و صنایع مانند مرغداری ها، کشاورزی ها و… » یکی از بهترین گزینه ها استفاده از موتور برق گازوئیلی می باشد. زیرا اغلب از طول عمر و قدرت بیشتری برخوردارند. نکات ذکر شده در خصوص موتور برق های بنزینی در خصوص این مدل هم صدق می کند.

 

بهترین مدلهای موتور برق+خریدآنلاین

 

تقسیم بندی موتور برق بر اساس نوع خاموش و روشن شدن

 • موتور برق اتوماتیک

یکی از بهترین مدل های این محصول نوع اتوماتیک آن است. نوع کار کردن آن به این صورت می باشد که با قطع شدن برق شهری دستگاه بصورت کاملا اتوماتیک و خودکار شروع به کار و تولید انرژی الکتریکی می کند. به محض وصل شدن برق مجددا بصورت اتوماتیک و بدون دخالت دست از کار خواهد افتاد.

 • موتور برق استارتی

شما می توانید در صورت نیاز به برق؛ تنها با فشار دادن دکمه مربوط به استارت؛ دستگاه را روشن کرده و استفاده نمایید. هر زمان که دیگر به آن احتیاجی نداشتید به راحتی با دکمه مربوطه دستگاه را خاموش کنید.

 • مورتور برق هندلی

این مدل دارای سیم فلزی بلند می باشد که می توانید با یکبار کشیدن آن به عقب، دستگاه را روشن نموده و از آن استفاده کنید.

 • مورتور برق کنترلی

داشتن این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا به راحتی از فواصل دور آن را خاموش و یا روشن کنید.

 

نکاتی در خصوص خرید موتور برق

 • نوع مصرف

ابتدا مشخص کنید که موتور برق را برای استفاده در مصارف خانگی خریدرای می کنید یا برای کارخانجات و صنایع و … تا بتوانید انتخاب خود را محدود؛ مشخص و متناسب با نیازتان انجام دهید.

 • موتور اینورتر

مدل هایی که دارای موتور اینورتر می باشند را انتخاب کنید. تا جریان برق از کیفیت مطلوب تری برخوردار باشد. همچنین سبب میشود با خیالی راحت بتوانید برای وسایل حساس و گران قیمت مانند لپ تاپ، تلویزیون و دیگر لوازم خانگی هم از آنها استفاده کنید.

 

بهترین مدلهای موتور برق+خریدآنلاین

 

مدل های مجهز به این نوع موتورها می توانند علاوه بر تولید جریان مطلوب برق، از راندمان، کارایی بهتر، تولید صدای کمتر برخوردار باشند. «موتورهای اینورتر با تولید امواج سینوسی خالص، بهترین گزینه برای مصارف خانگی می باشند. تا هنگام استفاده از آنها از خسارت های احتمالی در اثر نوسانات برق آسوده خاطر باشید.»

 • موتور برق پرتابل

موتور برق یا ژنراتورهای موجود در بازار معمولا توسط شرکت های طراح و سازنده بصورت مدل های کوچکی که قابلیت حمل و جابه جای آسان «پرتابل» را داشته باشند در دسترس مشتریان قرار می گیرند. تا برای جابه جای آنها که امری ضروری است دچار مشکل نشوند.

 • سنسور هشدار دهنده

این تکنولوژی زمانی که روغن دستگاه کم باشد و یا به موتور فشار زیاد وارد شود وارد عمل می شود. در برخی مدل ها وجود این تکنولوژی در مواقع لازم باعث خاموشی خودکار موتور برق می شود. در برخی دیگر با دادن هشدار و آلارم به کاربر، مشکل را اطلاع خواهد داد.

 • کنترل از راه دور

شما با این ویژگی می توانید دستگاه را از فواصل دور خاموش و یا روشن کرده و به راحتی بدون نیاز به نزدیک شدن، آن را مدیریت کنید.

 • ظرفیت مخزن سوخت

برای مصارف خانگی که قطعی برق معمولا زیاد طول نمی کشد شاید موضوع مهمی به نظر نرسد. اما در صنایع و مشاغل بزرگتر که بیشتر از موتور برق های دیزلی استفاده می کنند این موضوع بسیار حائز اهمیت می باشد و باید حتما در هنگام خرید به اندازه و ظرفیت مخزن سوخت توجه کرد.

 • میزان مصرف سوخت

معمولا میزان مصرف سوخت دستگاه در ساعت، بر روی بدنه؛ برچسب ها و یا دفترچه راهنما درج شده است. که می توانید با مراجعه به آن از میزان مصرف سوخت در ساعت مطلع شوید. پیشنهاد می شود مدل هایی که مصرف سوخت شان بهینه شده و به اصطلاح کم مصرف هستند را در سبد خریدتان قرار دهید.

 • تنظیم سوخت

مدل هایی وجود دارد که با تنظیمات سوخت می توانید میزان مصرف سوخت آنها را کنترل کرده و علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت مدت زمان بیشتری از آنها استفاده کنید.

 • داشتن چرخ و دستگیره

با توجه به وزن بالای این نوع محصولات بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که دارای تجهیزاتی مانند دستگیره، چرخ و … در راستای سهولت در جابه جایی باشند.

 • گارانتی و خدمات پس از فروش

حتما به این نکته دقت کنید تا بتوانید در صورت خرابی و مشکل بوجود آمده احتمالی؛ از خدمات پس از فروش؛ اعم از تعمیر یا تعویض؛ در زمان مقرر گارانتی بهره مند شوید. همچنین بهتر است قبل از روشن کردن ژنراتور، دفترچه راهنما یا کاتالوگ را مطالعه فرمایید. تا در جریان جزئیات گارانتی قرار بگیرید و با کارهایی که ضمانت نامه را ابطال می کند آشنا شوید.

 

نکاتی در خصوص استفاده از موتور برق

1. اگر قرار است که در زمان قطعی برق چندین وسیله را با کمک موتور برق روشن کنید آنها را لیست نموده و وات یا توان آنها را دقیق یادداشت کنید. تا بتوانید بهترین گزینه را متناسب با نوع استفاده و نیازتان انتخاب کنید. اگر به این نکته مهم توجه نشود مطمئنا در هنگام استفاده اگر میزان توان و وات مورد نیاز بیشتر از توان موتور برق باشد با مشکل مواجه خواهید شد.

2. پس از لیست کردن موارد ذکر شده توصیه می گردد موتور برقی که توان و قدرتی بیشتر از نیارتان دارد خریداری کنید. تا ضریب اطمینان و ایمنی را بالاتر ببرید «کار از محکم کاری عیب نمی کند». اگر مرتب در هنگام استفاده، از بیشترین توان دستگاه استفاده کنید در عمر مفید دستگاه تاثیرگذار خواهد بود.

3. بهتر است محل قرارگیری ژنراتور حدود 6 متر از خانه دورتر باشد. تا از وارد نشدن مونوکسیدکربن و دود ناشی از سوخت بنزین، گازوئیل و گاز به داخل منزل اطمینان حاصل کنید. همچنین اگر دستگاه را در فضای باز قرار می دهید حتما به فکر یک سایه بان برای زمان هایی که بارندگی می شود باشید. تا از خسارات احتمالی پیشگیری کنید. «با توجه به اینکه ژنراتورها، مولد جریان های الکتریکی هستند به هیچ عنوان نباید با آب در تماس باشند»

4. در صورتی که ژنراتورها بیش از حد داغ شدند زمان آن رسیده که کمی به آنها استراحت دهید تا خنک شوند. بهتر است در همین حین روغن آنها را چک کنید تا کم نشده باشد.

5. مدل هایی که برای مصارف خانگی طراحی و ساخته شده اند بهتر است نهایتا بعداز 4 الی 5 ساعت خاموش شوند تا موتور آنها دچار آسیب نشود.

برندهای قابل اعتماد

در زمینه تولید ژنراتور شرکت های کنزاکس؛ رونیکس؛ هیوندای؛ گرین پاور؛ سوپر استار؛ تی جی و پایونیر از سابقه خوب و درخشانی برخوردارند. همچنین توانسته اند رضایت حداکثری مشتریان را جلب نموده و خدمات پس از فروش مناسبی را ارائه دهند.

 

بهترین مدلهای موتور برق+خریدآنلاین

 

امیدواریم این بخش از دقیق شو مورد توجه و پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد و توانسته باشیم با معرفی تعدادی از بهترین مدل های موتور برق موجود در بازار و ارائه نکاتی در خصوص خرید این محصول؛ شما را یک قدم به خرید هوشمندانه نزدیک تر کنیم. به شما عزیزان مطالعه راهنمای خرید کارواش خانگی؛ راهنمای خرید پیستوله رنگ پاش ، راهنمای خرید بهترین مدل های یخچال فریزر، تلوزیون هوشمند و ماشین لباسشویی را پیشنهاد می کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *