منوی دسته بندی

چراغ مطالعه – خرید بهترین مدلهای چراغ مطالعه پرفروش و ارزان قیمت

کار اصلی چراغ مطالعه متمرکز کردن نور بر روی قسمت مد نظر شما می باشد. افراد اهل مطالعه، درس خواندن و یا فعالیت های هنری حتماً نیاز به یک چراغ مطالعه استاندارد با نور مناسب را حس کرده اند.

 

جدیدترین مدلهای چراغ مطالعه

 

شما با داشتن یک چراغ مطالعه استاندارد با نور مناسب می توانید علاوه بر کمک به سلامت چشم های خود میزان ساعت مطالعه و یا فعالیت خود را بالا برده و سطح کیفی آن را ارتقاء دهید. نوع و مدل چراغ مطالعه از یک سو و رنگ لامپ متناسب با نوع کار و فعالیت از سوی دیگرنقش بسزایی در راندمان شما خواهد داشت.

ما در این بخش از دقیق شو قصد داریم تا با اشاره به نکاتی در خصوص خرید یک چراغ مطالعه استاندارد شما را به سمت انتخابی دقیق هدایت کنیم. طبیعی است هرچه اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید انتخاب بهتری خواهید داشت. پس با ما همراه باشید.

انواع مختلف چراغ مطالعه

 • چراغ مطالعه ایستاده

البته این مدل را به عنوان آباژور می شناسند و زیاد کاربردی برای مطالعه ندارد. کاربرد اصلی این مدل زیبایی و تزئین نور محیط و فضای مدنظر است. هرچند اگر از آن دسته افرادی باشید که روی زمین مطالعه و یا به کار هنری می پردازید می توانید با انتخاب میزان نور و لامپ مناسب از آن بهره مند شوید.

 

جدیدترین مدلهای چراغ مطالعه

 

 • چراغ مطالعه رومیزی

این نوع چراغ مطالعه بدلیل تنوع در اندازه و جابه جایی آسان طرفداران زیادی دارد و می توان گفت بیشترین سهم بازار را در فروش به خود اختصاص داده است. شما می توانید این مدل را در طرح ها و رنگ های مختلف مطابق با سلیقه شخصی تان با میز تحریر و یا لوازم اتاق هماهنگ انتخاب کنید. سایز آن را هم با توجه به اندازه میز خود انتخاب کنید.

 • چراغ مطالعه دیواری

اگر شما از آن دسته هستید که در هنگام استراحت و در رختخواب به مطالعه می پردازید چراغ مطالعه دیواری می تواند برای شما بسیار کارآمد و مفید باشد و با نصب دقیق و صحیح آن به مطالعه خود در هنگام استراحت ادامه دهید. همچنین با نصب این مدل در کنار و یا در بالای میز مطالعه خود می توانید از آن بهره مند شوید.

 • مدل گیره ای

این مدل هم بدلیل اندازه بسیار کوچک، جابه جایی آسان و مقرون بصرفه بودن بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی دارد. چراغ مطالعه گیره ای را به سادگی میتوانید به هر قسمت که دوست داشتید متصل کنید و از منبع نور آن برای انجام فعالیت خود بهره مند شوید.

 

انواع لامپ های مورد استفاده در چراغ مطالعه

 • لامپ ال ای دی

این نوع لامپ ها که علی رغم مصرف پایین گرمای بسیار کمی را تولید می کنند و از این حیث مورد توجه قرار گرفته اند. نور مناسب این لامپ ها باعث شده در قسمت های مختلف از جمله در چراغ های مطالعه مورد استفاده قرار گیرند. با توجه به مزایای ذکر شده و طول عمر مناسب این لامپ ها ارزش خرید بالایی دارند.

 • لامپ رشته ای

این لامپ ها قیمت کمتری به نسبت مدل های دیگر دارند. اما به دلیل تولید گرمای زیاد و نور خیره کننده برای استفاده در چراغ مطالعه زیاد مناسب نیستند. البته می توانید زمان هایی که محیط اطرافِ شما زیاد تاریک نیست از آنها استفاده کنید.

اما بخاطر شدت روشنایی آنها بهتر است در مکان هایِ تاریک، برای متمرکز کردن نور آنها بر روی سطح مورد مطالعه بعلت تفاوت روشنایی محیط و صفحات کتاب استفاده نشود.

 • لامپ های هالوژن

این لامپ ها برای متمرکز کردن نور بسیار گزینه خوبی بوده و طول عمر بالایی دارند. شاید ایرادی که بتوان از این مدل لامپ ها گرفت داغ شدن و تولید گرما در آنها باشد.

 • لامپ فلورسنت

این لامپ ها هم گزینه خوبی برای چراغ مطالعه هستند. علاوه بر مقرون به صرفه بودن بر خلاف لامپ های هالوژن گرمای کمی هم تولید می کنند.

 

جدیدترین مدلهای چراغ مطالعه

 

نکات مهم هنگام خرید چراغ مطالعه

 • میزان نور مناسب

میزان نوردهی لامپ بکار رفته شده در چراغ مطالعه بر حسب لومن و یا وات مصرفی محاسبه می شود. حتما شما باید گزینه ای را انتخاب کنید که متناسب با نوع کار و فضای شما عمل کند. برای افرادی که اهل مطالعه های طولانی مدت هستند بهتر است از نور زرد استفاده کنند. زیرا نورهای سفید و یا مهتابی باعث ضعیف شدن و خستگی سریع چشم ها می شوند.

 

جدیدترین مدلهای چراغ مطالعه

 

میزان نور باید متناسب با فضای شما باشد این بدین معناست که شما اگر در فضای تاریک قرار است مطالعه کنید و تنها منبع نور شما چراغ مطالعه است باید از مدل هایی استفاده کنید که میزان نور بیشتری دارند. اما اگر در فضایی که کار می کنید و یا فعالیت و مطالعه دارید نیاز به نور متمرکز دارید مواردی را انتخاب کنید که نور کمتر اما متمرکزی دارند.

دانستن این نکته بسیار ضروری می باشد که نور محیط اطراف با نور صفحات مورد مطالعه و یا قسمتی که برای آن نیاز به نور دارید نباید تفاوت زیادی داشته باشد. زیرا تفاوت بیش از اندازه روشنایی محیط با صفحات کتاب باعث خستگی زودهنگام چشم و پایین آمدن راندمان کار می شود. از طرفی روند تضعیف چشم ها را تسریع می کند.

 • سایز و اندازه

شما با توجه به طول و عرض میز مطالعه می توانید اندازه چراغ مطالعه را تعیین کرده و انتخاب خوبی داشته باشید. همچنین سعی کنید هر اندازه که میز تحریر شما بزرگتر است از چراغ مطالعه با پایه های بلندتر استفاده کنید. تا بتواند در صورت نیاز بخش گسترده تری را پوشش دهید.

 • اندازه لامپ و کلاهک

نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که حتما مدل هایی از چراغ مطالعه را انتخاب کنید که لامپی که در آن استفاده شده است بخوبی در کلاهک قرار گیرد. منظور این است که اندازه لامپ نباید طوری باشد که از سر کلاهک بیرون زده باشد که در این صورت نور از کنار کلاهک بیرون زده و چشم های شما را اذیت خواهد کرد. علاوه بر اینکه سایه هم تشکیل می شود.

 • میزان و شدت نور دهی

بهتر است از لامپ هایی با وات مصرفی 150 وات استفاده کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود. میزان نور استاندارد در راندمان شما تاثیر مستقیم دارد و اگر میزان نور کم یا زیاد باشد شما را آزرده خواهد کرد.

 • فاصله استاندارد منبع نور تا صفحات کتاب

فاصله منبع نورِ «لامپ» چراغ مطالعه تا سطح مورد نظر بهتر است از 40 تا 60 سانتی متر باشد. رعایت این نکته باعث می شود چشم های شما اذیت نشود. همچنین فاصله چشم ها تا سطح مورد مطالعه یا فعالیت بهتر است از 30 تا 40 سانتی متر باشد. رعایت نکردن این موضوع و نزدیک شدن بیش از اندازه چشم به صفحات مورد مطالعه به مرور باعث ضعیف شدن چشم ها  و خستگی مفرط خواهد شد.

 • پایه قابل تنظیم

حتما به ارتفاع پایه در مدل های دارای پایه دقت کنید و سعی کنید چراغ مطالعه ای متناسب با فعالیت خود خریداری کنید. یکی از بهترین گزینه ها مدل هایی است که می توان اندازه پایه آنها را تنظیم کرد.

 • طول سیم

پیشنهاد می شود مدل هایی که دارای طول سیم بلندتر می باشند را خریداری کنید. تا بتوانید از آنها در فواصل مکانی مختلف بدون نیاز به چند راهی برق و یا سیم سیار استفاده کنید.

در هنگام خریدهای حضوری مواردی که به آن اشاره شد را مد نظر قرار دهید. در صورتی که بصورت اینترنتی خرید می کنید حتما از فروشگاه های معتبر و دارای اینماد خریداری کنید. با مراجعه به مشخصات فنی و نظرات کاربران تجربه خوبی را در خریدهای اینترنتی برای خود ثبت کنید.

امیدواریم این بخش از دقیق شو مورد توجه و پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد و توانسته باشیم با معرفی تعدادی از بهترین و محبوب ترین مدل های چراغ مطالعه و ارائه نکاتی در خصوص خرید این محصول؛ شما را یک قدم به خرید هوشمندانه نزدیک تر کنیم. به شما عزیزان مطالعه راهنمای خرید بهترین میز مطالعه؛ خرید بهترین مدلهای چند راهی و محافظ برق و راهنمای خرید پرفروشترین پنکه های رومیزی را پیشنهاد می کنیم.

مطالب مرتبط
منتخب سردبیر
کامران مبارز وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *